Szaleństwa pogodowe

Od dziecka uwielbiam patrzeć na chmury płynące po niebie, obserwować jakie tworzą kształty i jak się zmieniają. Wschody i zachody słońca to kolejne wdzięczne „obiekty” oglądania i uwieczniania na fotografii albo na papierze. A burza? Szalejący deszcz i pioruny powodujące słupy ognia uderzając w ziemię – mogłam je obserwować godzinami z okna dziesiątego piętra z widokiem, z jednej strony na cały Kraków, a z drugiej na wiejskie pola.

szalenstwa_pogodowe_04

Malowaliście kiedyś pogodę? Jak myślicie czy to może być fajne?

Gdy nauczyciel jednej z moich grup jako temat podał mi „warunki pogodowe” pomyślałam, że to może być niezły pretekst do pokazania przeróżnych dzieł sztuki i malarskiego poszalenia z linią, plamą i kolorami.

Drukowanie

Drukowanie

Drukowanie

Dzieciaki szybko zgadły, co łączy przeróżne obrazy i rysunki, które im pokazałam. A jeszcze szybciej zabrały się do tworzenia. Temat pogody przypadł im bardzo do gustu. Powstało mnóstwo niezwykłych dzieł przedstawiających chyba wszystkie możliwe warunki atmosferyczne. Były zachody słońca, burze, wiatr i huragany każdego stopnia. Szaleństwo pogodowe działo się z pomocą pędzli i farb, ołówków i kredek, pisaków i nożyczek.

szalenstwa_pogodowe_03szalenstwa_pogodowe_01szalenstwa_pogodowe_02

 

A poniżej galeria gotowych prac:

szalenstwa_pogodowe_11szalenstwa_pogodowe_05szalenstwa_pogodowe_06szalenstwa_pogodowe_12szalenstwa_pogodowe_08szalenstwa_pogodowe_09szalenstwa_pogodowe_10szalenstwa_pogodowe_07

Który obraz najbardziej Wam się podoba? Nabraliście ochoty do stworzenia własnych?

 

Reklama

2 myśli w temacie “Szaleństwa pogodowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s