Moda i kukiełki – Dziecko na warsztat 4

Co mają wspólnego moda i kukiełki? Tkaniny, które były tematem lutowych działań twórczych w ramach projektu Dziecko na warsztat 4.

Tkaniny wykorzystałam do zabaw plastycznych w dwóch grupach. W jednej tematem było projektowanie ubrań, a w drugiej lektury szkole.

tkaniny_18

MODA i tkaniny

Mama jednego z uczniów jest projektantką mody i tego samego dnia, gdy mamy plastykę, ona przeprowadziła prezentację na temat swojego zawodu. I nie miałam innej możliwości niż zrobienie zajęć z projektowania w praktyce.

Skorzystaliśmy ze skrawków materiałów, które przyniosła i tych, które ja wcześniej.zgromadziłam. Jedni najpierw projektowali na papierze wykorzystując ołówek i farby oraz tkaniny.

tkaniny_09

tkaniny_08

A niektóre dziewczynki zabrały się od razu to tworzenia z tkanin upinając wymyślne kreacje na sobie. Powstały takie oto stroje:

tkaniny_05

tkaniny_06

tkaniny_07

Najbardziej zachwyciło mnie zaangażowanie dwóch chłopców, których praca z kolorowymi i różnorodnymi materiałami niezwykle wciągnęła. Podzieli się pracą, jeden z nich rysował projekty na kartce i wycinał odpowiednie kształty z tkanin, a drugi zszywał. Idealna kooperacja projektanta i krawca. 🙂

tkaniny_01

tkaniny_02tkaniny_03

tkaniny_04

MODA i kukiełki

W drugiej grupie tematem zajęć były lektury szkolne. Część uczennic wybrała sobie powieść Marii Krüger pt. „Karolcia” i postanowiły wykonać kukiełki przedstawiające najważniejsze postaci: Karolcię, ciotkę Agatę,  Filomenę i Piotra.

tkaniny_17

I znów w ruch poszło pudło z resztkami tkanin, koralikami, guzikami i innymi skarbami. Dziewczynki stworzyły oryginalne kukiełki.

Do zrobienia główek wykorzystały kulki zrobione albo ze skrawków materiałów albo z wypełnienia ze starej poduszki albo z plasteliny. Następnie umieściły głowy na patyczkach, otoczyły je wybranym materiałem i przywiązały sznurkiem albo włóczką. Oczy rysowały albo naklejały gotowe, które nam pozostały po innych projektach. Postaci wykończyły różnymi dodatkami nadając każdej charakterystyczny i oryginalny rys.

tkaniny_15

tkaniny_14

tkaniny_10

tkaniny_13

tkaniny_12

tkaniny_11

Jestem niezmiernie ciekawa, co niezwykłego przygotowały tym razem dziewczyny. Jeśli też jesteście ciekawi to zaglądajcie do innych uczestniczek projektu „Dziecko na warsztat 4”

Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki
Reklama

6 myśli w temacie “Moda i kukiełki – Dziecko na warsztat 4

  1. Mega! Wspaniały warsztat…dziewczynki zaprojektowały piękne suknie, jak również wszystkie prace na kartkach 😉 kukiełki do lektury po prostu ‚bajka’…a dla chłopców należą się gromkie brawa za współpracę i całokształt (y) jestem pod wrażeniem kreatywnych zajęć!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s