W ogrodzie Moneta

Claude Monet był nie tylko wybitnym malarzem, ale także niezwykłym ogrodnikiem. W podparyskiej miejscowości Giverny artysta stworzył chyba najsłynniejszy, przepiękny ogród, który później wielokrotnie uwiecznił na swoich płótnach.

Zafascynowana zarówno malarstwem, jak i ogrodem Moneta postanowiłam go pokazać dzieciom i wykonać z nimi nenufary na wodzie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na początku zajęć puściłam im krótki film z ogrodu w Giverny, w którym były pokazane także obrazy Moneta. Następnie zabraliśmy się do wykonania „stawów” na płachtach papieru w rozmiarze A1. Dzieci dostały karton, farby, narzędzia takie jak pędzle i wałki i w grupach po 3 lub 4 osoby malowały wodę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skończone „stawy” odłożyliśmy do wyschnięcia. Dzieci dostały jeszcze kartki A4 do pomalowania w różnych odcieniach zieleni, z których później powstały liście.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W trakcie kolejnych zajęć zrobiliśmy przepiękne kwiaty lilii wodnych z kolorowych bibułek. Dzieci do kółek z białego kartonu przyklejały płatki wycięte z różnobarwnej bibuły prasowanej.

I stworzyli takie cudownie kolorowe nenufary:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na koniec przykleiliśmy liście wraz z kwiatami na naszych lustrach wody i cztery piękne stawy zawisły na szkolnym korytarzu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s