Choinka dla malucha

Przygotowanie zadań adwentowych dla starszych dzieci jest wyzwaniem, ale można mu podołać z sukcesem. Sprawa jest trochę trudniejsza, gdy chodzi o dwulatka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jasiowi robię kalendarz adwentowy już od kilku lat, kiedy Oluś pojawił się na świecie też chciał uczestniczyć w rodzinnej tradycji. Znalazłam w Internecie super pomysł na choinkę do której dziecko może przyczepiać bombki. Wszystko jest z papieru i bezpieczne dla maluszka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Idea polega na wydrukowaniu 24 zdjęć, zalaminowaniu i wycięciu ich w kształt baniek choinkowych. Ja wybrałam różne zdjęcia związane z naszymi świętami Bożego Narodzenia: ozdoby, choinki z różnych lat, fotki członków naszej rodziny, z kolacji wigilijnej czy zimowych pejzaży. Każdą bombkę zapakowałam do oddzielnej koperty i powiesiłam na kalendarzu adwentowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Codziennie rano od 1 grudnia Oluś otwierał kolejną kopertę i za pomocą patefixu przylepiał bombkę na swoją choinkę. Choinkę wycięłam z zielonego kartonu, pień z brązowego, a gwiazdę na szczyt z żółtego. Wszystkie części posklejałam razem i przyczepiłam do naszych „drzwi wystawowych” patefixem.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oluś każdego dnia miał ogromną radochę z niespodzianki w kopercie i przyczepiania do swojego drzewka. Oczywiście bombki często zmieniały miejsce w zależności od nastroju synka. Bywały też dni, że ciężko było go przekonać, że każdego dnia otwieramy jedną kopertę, ale jakoś daliśmy radę :-).

Bombki z fotografiami to też okazja do opowiedzenia dziecku o narodzinach Pana Jezusa, historii świąt Bożego Narodzenia, związanych z nimi tradycjach i o naszym rodzinnym świętowaniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklama

Jedna myśl w temacie “Choinka dla malucha

  1. Pingback: Nasza tradycja – kalendarz adwentowy | MAMA AGA, sztuka i dzieciaki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s