Kwiatowe spa na upalne dni

Zapowiada się upalny weekend, a co najlepiej ochładza i orzeźwia – oczywiście woda. Dlatego dziś chcę Wam zaproponować kwiatowe spa.

IMG_1435

W ostatnią tak gorącą niedzielę nalałam Olusiowi wody do jego malutkiego basenu i wpadłam na pomysł zabawy z płatkami kwiatów. Na początku zaczęłam zbierać płatki róż i wrzucać do baseniku. Olusiowi się spodobało i chciał więcej. Chodziłam po ogrodzie moich rodziców i zrywałam to, co akurat kwitło i pachniało.

IMG_1422

W naszym spa wylądowały płatki róż czerwonych, białych, różowych, i w ulubionym kolorze mojego maluszka – pomarańczowych. Wrzuciłam także jaśmin, kwitnące jeszcze wtedy azalie i listki melisy cytrynowej.

IMG_1437

Ja przynosiłam i z góry zrzucałam różnokolorowe płatki, a Oluś mieszał wodę drewnianą łyżką, mówiąc, że gotuje zupę. Wyskakiwał z basenu i z powrotem do niego wskakiwał rozchlapując wodę, a wraz z nią płatki.

IMG_1465IMG_1480

Zabawa trwała kilka godzin i oprócz orzeźwienia mieliśmy zapachowo-kolorowe spa. Wokół nas unosiła się delikatna woń płatków, a nasze oczy cieszyła feeria przepięknych barw. Oluś miał okazję poznać rodzaje kwiatów i ich zapachy, a także poćwiczyć nazywanie kolorów. Kwiatowe spa dostarczyło również wrażeń sensorycznych. Olo mógł dotykać różnych płatków, poczuć je na swoim ciele, gdy przyklejały się wraz z wodą.

IMG_1441rozane_spa

Zachęcamy, spróbujcie, bo warto!!! I napiszcie proszę, jak Wy wykorzystujecie kwiaty do zabawy.

Reklama

2 myśli w temacie “Kwiatowe spa na upalne dni

  1. Pingback: Sól i lód na upał | MAMA AGA, sztuka i dzieciaki

  2. Pingback: Dziecko na warsztat: zabawy podwórkowe | MAMA AGA, sztuka i dzieciaki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s