Wielkanoc: dioramy w brokatowych wydmuszkach

Święta wielkanocne już za tydzień, zostało niewiele czasu na przygotowanie ozdób i udekorowanie domu. Dziś chciałabym zaproponować wam wykonanie oryginalnej ozdoby z wykorzystaniem zwykłej wydmuszki. Mogę zapewnić, że dzieci będą zachwycone tak jak był mój syn i moi uczniowie. Szukając pomysłu na pisanki znalazłam Glitter Egg Diorama na blogu Ret Ted Art. I tak mi się spodobały, że postanowiłam zrobić takie „Wydmuszkowe dioramy” w tym roku na zajęciach w szkole.

Diorama to makieta, miniaturowa trójwymiarowa scenka, gdzie ustawia się figurki, obiekty na pomalowanym tle. Tym razem powstały wielkanocne dioramy w wydmuszkach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do ich wykonania potrzebujemy:

– wydmuszki

– brokat

– klej

– farby

– plastelinę albo już gotowe małe króliczki, kurczaczki, itp.

– pistolet z klejem na gorąco

– bibuła, sznureczek

diorama_eggs11Zaczynamy od zrobienia większego otworu z przodu wydmuszki na tyle dużego, aby zmieściły nam się w środku małe figurki. Dziurkę najlepiej zrobić pinezką, a później delikatnie odłamywać kawałki skorupki. Pozwólcie zrobić to dzieciom, gdy zepsują można dać im kolejną wydmuszkę. W szkole dzieci miały po dwie wydmuszki i większość poradziła sobie całkiem nieźle i wyszli z zajęć z dwiema pięknymi pisankami.

diorama_eggs10Następnie malujemy środek wybranym kolorem, potem pędzlem rozprowadzamy klej na zewnętrznej stronie wydmuszki i obtaczamy w brokacie. Odkładamy do wyschnięcia. W między czasie wykonujemy z plasteliny figurki. U nas były to króliczki, kurczaczki, samochody, bałwanki, kotki, itd.

diorama_eggs_09Na koniec robimy trawkę z zielonej bibułki przyklejonej klejem na gorąco, do niej przyklejamy nasze figurki i sznureczek do zawieszenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAA tak prezentują się na gałązkach u nas w domu:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s