Portret a la Picasso

Ostatnio w szkole nasze zajęcia wiążą się z twórczością wielkich artystów, dziś był nim Pablo Picasso. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy o portretach, autoportretach, o tym jak można malować twarze. Opowiedziałam im kilka słów o Picassie, że był hiszpańskim artystą tworzącym we Francji, że był współtwórcą kierunku w sztuce, który nazywa się „kubizm”. Chcę żeby zapamiętali kilka najważniejszym pojęć związanych z Pablo Picasso. Następnie oglądnęliśmy wybór portretów namalowanych przez Picassa. Rozmawialiśmy o sposobie malowania i umieszczania poszczególnych elementów twarzy, a także o kolorach jakie malarz użył malując portrety. Najważniejsze dziś było stwierdzenie, że Picasso na swoich portretach chciał pokazać osobę z dwóch punktów widzenia na raz.

A później zagraliśmy w grę „Wyrzuć Picassa”, którą znalazłam na internecie, przerysowałam i skopiowałam dla każdego. Gra polega na rzucaniu kostką i w zależności od ilości wyrzuconych oczek rysowaniu odpowiadających im części twarzy.

IMG_0154

I takie wyszły „wyrzucone picassy”:

IMG_0140IMG_0149IMG_0147IMG_0143Po zakończonej grze zabraliśmy się do tworzenia dużych kolorowych portretów w stylu Picasso. Do stworzenia naszych dzieł użyliśmy: kolorowych kartek z bloku technicznego A3, kolorowych papierów, pisaków i pasteli olejnych, nożyczek i kleju. I tak wyszły nam portrety:

IMG_0145IMG_0144IMG_0151IMG_0152IMG_0153

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Portret a la Picasso

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s