Na saneczkach – kolaż zimowy

Bezśnieżne ferie dobiegły końca, czas wrócić do szkoły. A ja dziś chcę się z Wami podzielić zimowym projektem, który zrobiliśmy z dziećmi przed feriami. Wybraliśmy się na sanki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Był to kolaż łączący różne techniki. Malowaliśmy, kolorowaliśmy, wycinaliśmy i naklejaliśmy wykorzystując farby, pisaki, pastele, brokat i wydrukowane zdjęcia. Dzieci dostały do wyboru trzy kolory tła fioletowy, niebieski i czarny. Na wybranych kartkach bloku technicznego o rozmiarze A3 białą farbą namalowali stok górki do zjazdu na sankach. Odłożyliśmy malunki na bok do wyschnięcia i dałam dzieciom wydrukowane postaci dzieci zjeżdżających na sankach. Można pobrać tutaj.

na sankachIch zadaniem było pokolorować i ozdobić sanki i zimowe ubranie. Niektóre z dzieci zrobiły futrzaną czapkę z chusteczek higienicznych. Każdemu wydrukowałam i wycięłam zdjęcie jego twarzy, które potem przyklejali swoim saneczkarzom. Następnie każdy musiał wyciąć swoją postać i nakleić na zaśnieżonym stoku. A na sam koniec ozdabiali swoje prace srebrnym brokatem. Kolaże nabrały uroku, a ja, dzieci i cała sala zaczęliśmy się błyszczeć. Powstały piękne i wesołe portrety dzieci zjeżdżających na sankach z górki na pazurki. Juhhuuu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Potrzebne materiały:

– niebieskie albo czarne kartki z bloku technicznego A3

– rysunek saneczkarza

– zdjęcie twarzy dziecka

– biała farba temperowa, pisaki, pastele, brokat, klej, nożyczki, chusteczki higieniczne

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s