„Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

„Niebo – ziemi, Niebu – Ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Drzewa – ptakom, ptaki – drzewom, tchnienie wiatru – płatkom śniegu.”

Dziś już 15 grudnia, do Wigilii zostało jeszcze tylko dziewięć dni. To już ostatni dzwonek na wysłanie kartek świątecznych. W dobie maili i sms-ów powoli zapominamy jak miłym zwyczajem świątecznym jest wysyłanie i otrzymywanie tradycyjnych kartek świątecznych z życzeniami. Ja uwielbiam zarówno je wysyłać jak i otrzymywać. Przed Bożym Narodzeniem, każda wizyta naszej pani listonosz, która przynosi nam listy z życzeniami, wyzwala mnóstwo ciepłych uczuć. Wiemy, że ktoś kto jest daleko myśli i pamięta o nas i chce być z nami bliżej na Święta, choćby sercem.

A historia świątecznej pocztówki rozpoczęła się w Anglii w 1843, gdy powstały pierwsze drukowane kartki świąteczne. „Sir Henry Cole (1808-1882), pierwszy dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, miał bardzo wielu znajomych. Wypisywanie listów ze świątecznymi życzeniami zajmowało mu mnóstwo czasu. W 1843 roku, przed Bożym Narodzeniem, wpadł na świetny pomysł. Postanowił zamówić u znajomego malarza rysunek z wypisanymi życzeniami, a następnie powielić go w drukarni i rozesłać do znajomych. Rysunek, przedstawiający rodzinę wznoszącą toast, wykonał artysta z Londynu, John Calcott Horsley (1817–1903). Cole kazał wydrukować tysiąc egzemplarzy, zapewniając sobie zapas na następne lata.” źródło: http://liturgia.wiara.pl/doc/419790.Historia-swiatecznej-pocztowki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U nas w domu  co roku staramy się robić kartki świąteczne własnoręcznie. W tym roku wpadłam na pomysł, jak zaangażować całą naszą rodzinę: mamę, tatę i chłopaków. Wymyśliłam, że każdy z nas ozdobi jedną kartkę tak, jak chce. I oto nasze ozdobione kartki:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Następnie z każdej z kartek odrysowałam i wycięłam kształty baniek na choinkę i przykleiłam po cztery różne na kolorowe kartki z bloku technicznego, A4 złożone na pół.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Później dorysowałam sznureczki, dodałam napis „Wesołych Świąt” i gotowe. W niedzielę, razem z Jasiem i Olusiem napisaliśmy życzenia, a dziś pędzimy na pocztę je wysłać.

Co było potrzebne:

– 4 ozdobione kartki A4

– kolorowe kartki z bloku technicznego A4

– taśma klejąca dwustronna, nożyczki, kolorowe długopisy żelowe

– koperty A5

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A Wy wysłaliście już kartki z życzeniami świątecznymi?

Reklama

Jedna myśl w temacie “„Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

  1. Pingback: Kartka Świąteczna dla Dzieci z Azji – podsumowanie | zabawy z N.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s